HISTORIE ZNAČKY NEWFREN

V 50. letech založil Alessandro Barbero malou dílnu na repasi brzdových čelistí. Brzdové obložení vyráběl přesně na míru pro konkrétní použité čelisti. Velmi rychle přerostla poptávka výrobní možnosti dílny a byly položeny základy jedné z prvních továren na lepená obložení v Evropě.

Nové brzdové čelisti odlévané pod vysokým tlakem začly být nově osazovány pružným obložením za pomocí (ve své době revolučního) lepidla dováženého z USA. Barbero byl vůbec prvním výrobcem, který osazoval obložení bez použití nýtů.

Následovala řada dalších inovací: brzdové čelisti byly dodávany po baleních v sadách, produktové portfolio pokrylo všechny modely na trhu, konečné dobroušení čelistí zajišťovalo dokonalé sednutí na bubny ihned po montáži. Byla také vyvinuta vodě odolná směs obložení pro použití v těžkých podmínkách (voda v bubnech apod.).

V současnosti vede společnost Newfren Valter Barbero (syn zakladatele), který ctí tradiční aktivity společnosti ovšem za použití modrních technologií. Továrna v Cirié se dnes rozkládá na více než 10 000 m2 z čehož 6 000 m2 tvoří budovy.

Výrobní linky produkují brzdová obložení, destičky, spojkové lamely a brzdové kotouče.